Asociace českých nábytkářů

SERVIND: PLANET-STONE, LEPŠÍ NEŽ PRAVÝ KÁMEN!

28. 2. 2024   2/24  

Společnost Servind, která se kromě segmentu autoopravárenství a průmyslu zaměřuje na dřevařský průmysl a CD (konstrukční a dekoratérský) sektor, přináší novinku od společnosti Hesse Lignal. PLANET-STONE, efektový lak, který umožňuje pokrytí dřeva, dřevěných materiálů, plastů a mnoho dalších substrátů skutečnými kamennými pigmenty. Dokončený povrch s naneseným lakem PLANET-STONE je k nerozeznání od pevných kamenných desek. Vyniká také skvělou odolností, snadnou údržbou a s jeho PU základem navíc splňuje požadavky normy DIN 68861-1B. 

PLANET-STONE lze použít v každém interiéru, včetně kuchyní a koupelen, na schody, podlahy či stěnové panely. PLANET-STONE je vyroben z řady deseti kamenných prášků přidaných v (gravimetrickém) poměru 60 : 40 (prášek : lak) na bázi HYDRO nebo PU. Dalších barevných odstínů lze dosáhnout s PLANET-STONE aplikací světlého nebo tmavého základního nátěru na substrát před lakováním. Tradičně se nanáší stříkací pistolí s velkou tryskou, nebo jej lze i ručně rozprášit do nezaschlého základního laku. Následně je potřeba aplikovat vrchní vrstvu čirého laku, čímž vznikne hladší povrch, který nabízí více možností lesku. 

PLANET-STONE jde také naproti udržitelnosti. Jeho využitím se totiž můžeme vyhnout používání masivních kamenných bloků, které by bylo potřeba vytěžit z lomů a následně by musely být přepravovány k dalšímu zpracování. Kamenný prášek v PLANET-STONE pochází z řezání a broušení desek skutečného kamene, čímž je podpořena absolutní recyklace vytěženého materiálu. Zajímá vás více informací o novém brusivu nebo si ho chcete vyzkoušet? Pak neváhejte oslovit svého obchodního zástupce společnosti Servind nebo napište na servind@servind.com.

Související články