Asociace českých nábytkářů

ARBYD CZ: NOVÁ ÉRA FANTOVY BUDOVY V PRAZE!

28. 2. 2024   2/24  

Ze začátku letošního roku dokončili ARBYD CZ náročný projekt pro Správu železnic, a to vybavení Fantovy budovy na hlavním nádraží v Praze. Výpravní budovu z roku 1909 od architekta Josefa Fanty vybavili barovým, recepčním a šatním pultem, kavárenskými lavicemi, konferenčním stolem, ale i doplňky jako jsou mosazný stojan na deštníky, věšák na ramínka nebo květináče.
 
Pulty jsou vyrobeny z umělého kamene, doplněny stěrkovým obkladem, frézovanou ohýbanou MDF deskou lakovanou do zelené barvy. Estetický dojem doplňuje hrana a okopové plechy v mosazi. Součástí dodávky designových pultů bylo i gastronomické vybavení. Pro propojení celkového designu je mosazná hrana promítnuta i na kavárenských stolcích a konferenčním stole, který má mramorovou desku a mosaznou podnož. Zajímavým prvkem interiéru je i kuchyňka s čalouněnými čelními plochami v modré barvě.
 
Celý tým ARBYD CZ se rozhodl i touto cestou poděkovat za podporu a spolupráci všem zúčastněným. Vyjádřit přání, že tato budova bude dále sloužit jako zdroj inspirace pro všechny návštěvníky!

Související články