Nacházíte se: AČN > Novinky

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

26. 07. 2021    Férová práce nebo podivné divadlo?

Zpět do archivu

Prohlášení představenstva Asociace českých nábytkářů (AČN)
ze dne 26.7.2021.
Kroky politiků jsou takové, aby jim přinesly volební hlasy. Nic jiného v tom nehledejme!
Představenstvo AČN reaguje na velmi podivnou předvolební agitaci ministryně sociálních věcí Jany Maláčové a kandidáta ČSSD Matěje Stropnického: „Nepovedený předvolební marketing? Hloupé gesto? Předvolební agitace…“ Tak všelijak můžeme charakterizovat co se stalo ve firmě Edgewell v Krupce na Teplicku v rámci tzv. „Akce Férové práce“. To je ovšem pouze jeden pohled.
Pokud se na celou akci podíváme jinou optikou, vůbec to nemusí být zpackaná akce. Právě naopak! Tito i jiní politice se trefují do vkusu významné voličské skupiny. Skupiny, která nepovažuje podnikatele za živitele a chlebodárce. Skupiny, která nechápe a nechce chápat vztah k soukromému majetku a důležitost tržního systému. Ve volbách jde o hlasy – o nic jiného se nehraje.
Čí je chyba, že tomu tak je? Můžeme o tom dlouze diskutovat. Faktem ovšem je, a to ruku na srdce, že svou část viny za tento stav nesou sami podnikatelé. I tím, že nedostatečně informují veřejnost o svém přínosu pro ekonomiku a společnost. Stále mnoho podnikatelů není členy profesních sdružení v oborech, ve kterých podnikají. Je velkou chybou, že o výrobních podnicích, dílnách a provozech je málo slyšet. Je chybou spoléhat, že to udělá někdo jiný za vás. A v neposlední řadě také zaplatí.
Vážení výrobci nábytku, dovolujeme si Vás vyzvat ke vstupu do jediného profesního svazu všech výrobců nábytku, do Asociace českých nábytkářů.


...návrat zpět

Zpět do archivu
AČN podporuje tento projekt FÍHA DÝHA Odborný mediální partner AČN DREVMAG