Nacházíte se: AČN > Tiskové zprávy

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Loga ke stažení
12.1.2011  Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů ze dne 12.01.2011


Asociace českých nábytkářů reaguje na dotazy veřejnosti v souvislosti s odhalením nábytku s nadměrnými emisemi formaldehydu na českém trhu.

Asociace českých nábytkářů před nedávnem zveřejnila protokol o měření nezávislé akreditované zkušebny. Tento protokol o zkoušce prokázal, že se na českém trhu prodává nábytek, z něhož se uvolňuje nestandardní množství formaldehydu. Je známo, že zvýšené množství formaldehydu může u lidí způsobit závažné zdravotní problémy. Informaci převzaly i některá významná česká média.

V následujících týdnech po zveřejnění byl sekretariát asociace opakovaně osloven uživateli nábytku s žádostí o radu. Žádosti o radu jsou důkazem toho, že lidé dávají stále větší důraz na zdravý život a kvalitu svého života. Drtivá většina lidí chce žít v čistém a nezávadném prostředí. Takové prostředí chce nabídnout i svým blízkým a nejbližším.

Jednou z možností, jak toho docílit zdravějšího prostředí je i volba materiálu, z něhož je vyroben nábytek. Dva členové Asociace českých nábytkářů, kteří se specializují na výrobu deskového materiálu, nabízí dřevotřískové desky se sníženým obsahem formaldehydu.

Celou tiskovou zprávu najdete v přiloženém souboru.Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů ze dne 12.01.2011.doc
  Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů ze dne 12.01.2011.doc  

AČN dává záštitu soutěži SUSO AČN podporuje tento projekt FÍHA DÝHA Odborný mediální partner AČN FÍHA DÝHA