Nacházíte se: AČN > Tiskové zprávy

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Loga ke stažení
12.1.2011  Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů ze dne 12.01.2011


Asociace českých nábytkářů reaguje na dotazy veřejnosti v souvislosti s odhalením nábytku s nadměrnými emisemi formaldehydu na českém trhu.

Asociace českých nábytkářů před nedávnem zveřejnila protokol o měření nezávislé akreditované zkušebny. Tento protokol o zkoušce prokázal, že se na českém trhu prodává nábytek, z něhož se uvolňuje nestandardní množství formaldehydu. Je známo, že zvýšené množství formaldehydu může u lidí způsobit závažné zdravotní problémy. Informaci převzaly i některá významná česká média.

V následujících týdnech po zveřejnění byl sekretariát asociace opakovaně osloven uživateli nábytku s žádostí o radu. Žádosti o radu jsou důkazem toho, že lidé dávají stále větší důraz na zdravý život a kvalitu svého života. Drtivá většina lidí chce žít v čistém a nezávadném prostředí. Takové prostředí chce nabídnout i svým blízkým a nejbližším.

Jednou z možností, jak toho docílit zdravějšího prostředí je i volba materiálu, z něhož je vyroben nábytek. Dva členové Asociace českých nábytkářů, kteří se specializují na výrobu deskového materiálu, nabízí dřevotřískové desky se sníženým obsahem formaldehydu.

Celou tiskovou zprávu najdete v přiloženém souboru.Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů ze dne 12.01.2011.doc
  Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů ze dne 12.01.2011.doc