Nacházíte se: AČN > Tiskové zprávy

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Loga ke stažení
30.10.2020  tvrdý lock down není řešením


Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů (AČN) ze dne 30.10.2020, 
tvrdý lock down není řešením! 

Pandemie koronaviru tvrdě zasáhla celý svět i Českou republiku. Nejčerstvější čísla ukazují, že v posledních týdnech je ČR zasažena více než ostatní země. Názorů na řešení je mnoho. AČN ovšem upozorňuje na ekonomické i lidské dopady navrhovaných opatření. Apelujeme na to, aby opatření byla přijímána rozumně a citlivě s ohledem na jejich skutečnou hygienickou účinnost. Zmrazit ekonomiku při druhé vlně Covidu? A při třetí, čtvrté, šesté a dalších vlnách opět? To je hysterická odpověď. Nebude ovšem prospěšná stovkám podnikatelů a desítkám tisíc zaměstnanců v našem odvětví.    

AČN reaguje na zprávu on-line portálu „SEZNAM ZPRÁVY“. Podle zde zveřejněného článku je lepší nyní zcela zavřít ekonomiku: „Zamrazilová: Čím dříve tvrdý lockdown, tím lépe. Nakonec může být levnější“. Viz celý článek: 
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cim-drive-tvrdy-lockdown-tim-lepe-nakonec-muze-byt-levnejsi-rika-ekonomka-zamrazilova-126730#utm_content=freshnews&utm_term=eva%20zamrazilov%C3%A1&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Takové úvahy jsou nezodpovědné hazardování s lidskými osudy. Ačkoliv je paní ekonomka Eva Zamrazilová respektovanou odbornicí, ve svých vyjádřeních (viz článek) se pravděpodobně mýlí. Paní ekonomka neříká, jestli v dalších vlnách se má opět kompletně zastavit celá ekonomická produkce. Z vyjádření můžeme mít pocit, že po prodělání současné epidemie vše skončí a již nepřijdou žádné další vlny nákazy. Jako bychom měli po prodělání současné vlny zůstat imunní. Tak tomu bohužel není.

V nynější situaci je potřeba zachovat chladnou hlavu a nepřestávat počítat s tím co přijde až pandemie zeslábne. I v budoucnu se budou další vlny epidemie opět vracet. Zvrat může přinést důvěryhodná vakcína nebo spolehlivý, rychlý a levný test. Ani jedno na trhu není a z toho je potřeba vycházet. Informace, že možná něco bude je v současné době nepodstatná. 

Řešením jsou přísná hygienická opatření zamezující šíření virové infekce. Omezení styků lidí. Dodržování bezpečných rozestupů. To vše je možné i na pracovišti. Pro pracovníky, kterým to povaha práce umožňuje je vhodný home office. Řešením je pokračování v investicích do digitalizace a robotizace výrobních procesů. A řada dalších opatření jako je časté větrání na pracovišti atd. Řešením rozhodně není tvrdý lock down.

O Asociaci českých nábytkářů:
Řádnými členy Asociace českých nábytkářů jsou společnosti zaměřené na výrobu nábytku, které dbají na své renomé a drží se zásad poctivého podnikání. Členové AČN jsou vázáni morálním kodexem člena. Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek www.ceska-kvalita-nabytek.cz a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem www.nabytek-jistota.cz . Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

Ing. Tomáš Lukeš 
tajemník Asociace českých nábytkářů
 

soubor1.pdf
  soubor1.pdf