Nacházíte se: AČN > Tiskové zprávy

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Loga ke stažení
17.6.2020  Tisková zpráva AČN ze 17.6.2020, značka ČESKÁ VÝROBA NÁBYTKU.


Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů (AČN) ze dne 17.6.2020, značka ČESKÁ VÝROBA NÁBYTKU. 

Český nábytkářský průmysl je i po koronavirovém propadu v dobré kondici. AČN přichází s praktickou pomůckou pro lepší orientaci spotřebitelů na trhu. Nyní mohou jednoznačně a lehce identifikovat nábytek vyrobený v tuzemsku. AČN zavádí nové označení nábytku, prokazující český původ, značku „ČESKÁ VÝROBA NÁBYTKU, garantováno Asociací českých nábytkářů“. 
 
Mnozí z nás zažili smutný pocit, když nábytek zakoupený od obchodníka se po pár týdnech nebo měsících užívání poroučí… V případě nábytku se jedná o objemné předměty, které reklamovat není snadné. Na místo většinou musí přijet technik a reklamaci posoudit. Co když se obchodník brání a reklamaci nechce uznat? Výrobce je kdesi daleko v Polsku nebo v Číně. Podobné mohou být pocity beznaděje, při zakoupení nábytku přes internet bez vyzkoušení. Co s tím? Odeslat obchodníkovi zpět? Jsou to svízele, kterým se lze z velké části vyhnout sledováním původu nábytku. 

Čeští výrobci nábytku v drtivé většině využívají ve svých výrobách české zaměstnance, kteří jsou výborně proškolenými specialisty. Tuzemští výrobci těží z vynikající řemeslné tradice, která je u nás rozvíjena po stovky let. Nábytkářský průmysl v uplynulých letech mohutně investoval, tím se daří snižovat provozní náklady a šetřit namáhavou lidskou práci. Investice mají ovšem nesporný vliv na kvalitu konečného nábytku. Na starých a opotřebovaných zařízeních špičkovou kvalitu neudělá ani největší fachman! (Nahlédněte do uplynulých ročníků ocenění INVESTICE ROKU https://www.czechfurniture.com/126-investice-roku.html )

Zakoupením nábytku vyrobeným v České republice nejenom, že podpoříte naši ekonomiku, ale hlavně vyděláte! Máte mnohem větší šanci, že zakoupíte mimořádně kvalitní nábytek, než je tomu u nábytku původem například z Polska nebo Číny a mnohem přijatelnější cenu než z Itálie nebo Německa. Vždy se může něco pokazit. Česká firma se k oprávněné reklamaci, ale nepostaví zády. Pokud ano, tak pouze ve výjimečných případech. Jako AČN máme tuto zkušenost z desítky let trvajícího monitoringu trhu.  

Řádnými členy Asociace českých nábytkářů jsou společnosti zaměřené na výrobu nábytku, které dbají na své renomé a drží se zásad poctivého podnikání. Členové AČN jsou vázáni morálním kodexem člena. Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek www.ceska-kvalita-nabytek.cz a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem www.nabytek-jistota.cz . Asociace je majitelem značky ČESKÁ VÝROBA NÁBYTKU – GARANTOVÁNO ASOCIACÍ ČESKÝCH NÁBYTKÁŘŮ https://www.czechfurniture.com/146-ceska-vyroba-nabytku.html , která garantuje český původ takto označeného nábytku. Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.


Ing. Tomáš Lukeš 
tajemník Asociace českých nábytkářů
 

soubor2.pdf
  soubor2.pdf  
soubor1.pdf
  soubor1.pdf