Nacházíte se: AČN > Tiskové zprávy

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Loga ke stažení
23.4.2020  Tisková zpráva AČN 23.4.2020 vládní nečinnost


Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů (AČN) ze dne 23.4.2020, vláda je odpovědná za další propouštění.

Ačkoliv čeští nábytkáři jednoznačně deklarovali, že jsou schopni zajistit stejnou úroveň ochrany jako již otevřené autosalony a lepší úroveň ochrany než již otevřené hobbymarkety, stále se nic neděje! Vláda České republiky svou nečinností poškozuje podnikatelské prostředí. Vláda nese přímou odpovědnost za potenciální ztrátu několika tisíc pracovních míst v nábytkářském průmyslu v příštích měsících. Vyzýváme vládu k bezodkladnému stanovení přísných hygienických opatření platných pro malé i velké obchody s nábytkem bez rozdílu! 

Ačkoliv AČN opakovaně žádá o nastavení rovných podmínek podnikání a zamezení nefér hospodářské soutěže, naše snahy jsou „házením hrachu na zeď“! Přesně tak to rekapituloval před dvěma týdny významný podnikatel, kterému patří známá česká výrobní firma. 

Ačkoliv AČN není politická organizace, s politováním musíme konstatovat, že vláda ztrácí svůj drahocenný čas na tiskových konferencích, jejichž výstupem jsou informace o otevření salonů pro psy a kočky. Místo jednání a řešení způsobů, jak bezpečně otevřít uzavřené obchody a nastartovat ekonomiku vláda vytrvale setrvává na neférovém harmonogramu z minulého týdne. Slovy Dobrého vojáka Švejka by se dalo říct, že „po úhybných manévrech jsme se zakopali v předem připravených pozicích“… 

Je škoda a velká chyba, že se vláda ČR nepodívá do zahraničí, jak postupují naši sousedé v Rakousku, Německu nebo jiné země Evropské unie. Opět se zdá, že je Česká republika na chvostu. Pokud mluvíme o tzv. Kurzarbeitu, dovolíme si tvrdit, že český „Program Antivirus“ není žádným českým Kurzarbeitem. S pomocí, kterou nyní podnikatelé dostávají se pracovní místa bohužel zachránit nepodaří. A přitom by stačilo převzít postupy z vyspělých zemí EU…

Žádáme vládu o přehodnocení opatření a otevření obchodů s nábytkem tak, aby byly nastaveny hygienické limity vedoucí k ochraně zaměstnanců i zákazníků stejně jako v jiných stejně rozlehlých provozovnách. 

V případě potřeby podpořit naši žádost dalšími fakty, jsme jako Asociace českých nábytkářů připraveni s vámi úzce a aktivně spolupracovat.

Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek www.ceska-kvalita-nabytek.cz a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem www.nabytek-jistota.cz . Významný podíl činnosti Asociace českých nábytkářů zaujímá dlouholeté sledování statistických trendů ve výrobě a obchodě s nábytkem. Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

Ing. Tomáš Lukeš 
tajemník Asociace českých nábytkář

soubor1.pdf
  soubor1.pdf