Nacházíte se: AČN > Tiskové zprávy

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Loga ke stažení
09.4.2020  TZ AČN ze dne 9.4.2020, nesouhlas s postupem otevírání obchodů


Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů (AČN)  ze dne 9.4.2020, nesouhlas s postupem otevírání obchodů.


I přes opakované naléhání AČN se otevřely obchody s importovaným nábytkem. Obchody prodávající nábytek tuzemských nábytkářů musí zůstat zavřené. Jedná se o skandální postup, který připomíná nákup ochranných prostředků…


AČN se téměř každý den obrací na autority odpovědné za postupný rozjezd ekonomiky. AČN opakovaně žádá o nastavení rovných podmínek podnikání a zamezení nefér hospodářské soutěže. Odpovědí je, že od dneška jsou oficiálně otevřeny maloobchody, které na tisících metrech čtverečních nabízí nábytek z Polska nebo z Číny! AČN již dříve odmítla návrh na postupné otevírání obchodů ve třech vlnách. Návrh je zmatečný a poškozuje české hospodářství.

V první vlně by měly být otevřeny obchody
•    hobby markety typu OBI a Bauhaus nebo SIKO koupelny
Druhá vlna otevírání obchodů: 
•    nábytek a vybavení domácnosti pod 200 m2 prodejní plochy
Třetí vlna otevírání obchodů 
•    nábytek a vybavení domácnosti nad 200 m2 prodejní plochy

Dovolujeme si upozornit, že řetězce jako OBI, Baumax nebo SIKO, kromě jiného sortimentu, také prodávají nábytek na tisících metrů prodejní plochy. Tyto řetězce nabízí především importovaný nábytek. Jedná se o skandální přístup: Čeští výrobci až naposled!


AČN žádá, aby prodejny nábytku, showroomy, kuchyňská studia atd. byly otevřeny v první vlně. Tyto obchody navštěvuje málo lidí. Navíc lze dohodnout konzultace předem po e-mailu nebo telefonem, stejně jako prodejny automobilů. Rozhodně lze zamezit shromažďování více lidí. 

Děkujeme všem členským firmám, že se za současné krize způsobené koronavirem řada z nich aktivně zapojila do pomoci druhým. Začali vyrábět ochranné roušky, kterých je stále nedostatek. Někteří šijí pro obyvatele vesnic, kde podnikají, jiní dodávají zdravotníkům a dalším složkám ZIS. Firmy, které provoz nepřerušily, upravily podmínky na pracovištích. A to jak v kancelářích, tak ve výrobním provozu. Nošení roušek je samozřejmostí, jakož i řada dalších opatření na ochranu zaměstnanců. 

V případě potřeby podpořit naši žádost dalšími fakty, jsme jako Asociace českých nábytkářů připraveni s vámi úzce a aktivně spolupracovat.


Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek www.ceska-kvalita-nabytek.cz a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem www.nabytek-jistota.cz . Významný podíl činnosti Asociace českých nábytkářů zaujímá dlouholeté sledování statistických trendů ve výrobě a obchodě s nábytkem. Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

 

Ing. Tomáš Lukeš 
tajemník Asociace českých nábytkářů

TZ.pdf
  TZ.pdf