Nacházíte se: AČN > Tiskové zprávy

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Loga ke stažení
08.4.2020  8.4.2020 Požadavky AČN k řešení koronavirové krize


Požadavky AČN k řešení koronavirové krize:

1.    Žádáme výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách obchodů s nábytkem. Jedná se nám o povolení otevřít obchody s nábytkem, designérská studia, kuchyňská studia, showroomy a podobně. Jedná se o provozy s malým obratem zákazníků. Lidé se zde potkávají minimálně a lze udržovat dostatečné odstupy stejně jako hygienická opatření. (Výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách mají dnes např. prodejny potravin, lékárny, drogerie, zverimexy, prodejci tisku nebo květinářství). V případě, že budou obchody otevírány po etapách, žádáme otevření obchodů s nábytkem v první etapě.

2.    Stát zastavil naplánované projekty. Žádáme, aby stát nerušil naplánované realizace.

3.    Nevymýšlet české uličky v Kurzarbeitu. Stačí podmínky opsat, jak byly nastaveny v roce 2009 např. z Německa.

4.    Radikální snížení odvodů za zaměstnance ze strany zaměstnavatele (dnes je to 34%) u malých a středních firem, minimálně na půl roku. (U OSVČ již bylo schváleno). 

5.    Snížení platby zdravotního a sociálního pojištění zaměstnanců alespoň na půl roku, případně do konce roku. Zaměstnancům by zbylo více finančních prostředků k nastartování spotřeby. 

6.    Zavést okamžitě odvod DPH pouze ze zaplacených faktur.

7.    Zrušit opatření vedoucí zastavení exekucí právnických osob. Jinak se tímto okamžitě roztočí spirála druhotné platební neschopnosti.

soubor1.pdf
  soubor1.pdf  

AČN dává záštitu soutěži SUSO AČN podporuje tento projekt FÍHA DÝHA Odborný mediální partner AČN DREVMAG