Nacházíte se: AČN > Tiskové zprávy

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Loga ke stažení
08.4.2020  8.4.2020 Požadavky AČN k řešení koronavirové krize


Požadavky AČN k řešení koronavirové krize:

1.    Žádáme výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách obchodů s nábytkem. Jedná se nám o povolení otevřít obchody s nábytkem, designérská studia, kuchyňská studia, showroomy a podobně. Jedná se o provozy s malým obratem zákazníků. Lidé se zde potkávají minimálně a lze udržovat dostatečné odstupy stejně jako hygienická opatření. (Výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách mají dnes např. prodejny potravin, lékárny, drogerie, zverimexy, prodejci tisku nebo květinářství). V případě, že budou obchody otevírány po etapách, žádáme otevření obchodů s nábytkem v první etapě.

2.    Stát zastavil naplánované projekty. Žádáme, aby stát nerušil naplánované realizace.

3.    Nevymýšlet české uličky v Kurzarbeitu. Stačí podmínky opsat, jak byly nastaveny v roce 2009 např. z Německa.

4.    Radikální snížení odvodů za zaměstnance ze strany zaměstnavatele (dnes je to 34%) u malých a středních firem, minimálně na půl roku. (U OSVČ již bylo schváleno). 

5.    Snížení platby zdravotního a sociálního pojištění zaměstnanců alespoň na půl roku, případně do konce roku. Zaměstnancům by zbylo více finančních prostředků k nastartování spotřeby. 

6.    Zavést okamžitě odvod DPH pouze ze zaplacených faktur.

7.    Zrušit opatření vedoucí zastavení exekucí právnických osob. Jinak se tímto okamžitě roztočí spirála druhotné platební neschopnosti.

soubor1.pdf
  soubor1.pdf