Nacházíte se: AČN > Informace pro nábytkáře > Akce pořádané Asociací

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

22. 04. 2015    Mezi tradicí a inovací: český nábytek 2005–2015

Výstava „Mezi tradicí a inovací / Český nábytek 2005–2015“ je věnována českému nábytku posledního desetiletí. Jedná se o první a naprosto unikátní soubornou výstavu, která ukazuje proměny špičkového českého nábytku za posledních deset let. Ukazuje proměny v oblasti tvaru, použitých materiálů i technologií. Představuje a jednoduchou formou shrnuje nejzajímavější české výrobky odborné i laické veřejnosti. Výběr exponátů je postaven na výrobcích, které v daném období získaly ocenění a odborné uznání v České republice i v zahraničí. Byly oceněny například celosvětově uznávanými oceněními Red Dot Design Award nebo Good Design. Dále prestižními tuzemskými oceněními jako Czech Grand Design, NÁBYTEK ROKU, Grand Prix Mobitex ocenění na Designbloku a jiné.

Mezi pěti desítkami exponátů umístěných na ploše takřka 500 m2 najdeme zejména nábytek sedací (židle ohýbané i kovové, čalouněný sedací nábytek), kancelářské stolové a úložné systémy i pracovní židle, kuchyně i ukázky inovací v ložnicovém a koupelnovém nábytku. Výstava je výběrová, výběr a rozsah je omezen nejen prostorovými možnostmi, ale i skutečností, že některé z v minulosti oceněných výrobků dnes již nejsou pro výstavní účely k dispozici. Vystavená kolekce je beze sporu dostatečně reprezentativní a vypovídající. Jednoduchou a přesvědčivou formou ukazuje, že tuzemští výrobci nábytku jsou za výsledky své práce a kvalitu výroby často oceňováni i v zahraničí.

Vystaven je nábytek od společností (řazeno abecedně): DECO FURNITURE, DÝHY VEČEŘA A SPOL. s.r.o., EXIT 112 s.r.o., FORM spol. s r.o., HON a.s., JITONA a.s., KOVONAX spol. s r.o., LD SEATING s.r.o., LE BON spol. s r.o., MMINTERIER, NADOP-VÝROBA NÁBYTKU a.s., NOVAGUE, s.r.o., POLSTRIN DESIGN, s.r.o., RIM-CZ, spol. s r.o., SITUS FURNITURE s.r.o., TON, a.s., WIESNER-HAGER BOHEMIA spol. s r.o.


...návrat zpět