Nacházíte se: AČN > Novinky

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

25. 05. 2020    Zpráva o činnosti AČN květen

1.4. jsme zaslali odpovědi pro MF dnes
1.4. posláno členům AČN
3.4. AČN - odeslání žádosti na vládu
4.4. posláno členům AČN
6.4. zaslána informace členům AČN
6.4. AČN poslala na MPO žádost o otevření obchodů
7.4. zveřejněna tisková zpráva AČN
7.4. AČN reaguje a odesílá dopis na MPO a premiérovi
8.4. zveřejněny požadavky AČN k řešení koronavirové krize
8.4. posláno členům AČN: KOMENTÁŘ VLADIMÍRA DLOUHÉHO
9.4. Nesouhlas s postupným otevíráním obchodů a nerovné podmínky pro české výrobce. Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů (AČN) ze dne 9.4.2020, nesouhlas s postupem otevírání obchodů. Zasláno i na politické strany.
14.4. AČN žádá šéfa krizového výboru
15.4. tisková zpráva HK poslaná členům AČN
16.4. AČN odeslala 4 dopisy na vládu. Showroomy s auty jsou jako showroomy s nábytkem.
17.4. Zaslána informace členům AČN
18.4. posláno členům AČN
21.4. zasláno členům AČN
21.4. posláno členům AČN
23.4. Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů (AČN) ze dne 23.4.2020, vláda je odpovědná za další propouštění.
23.4. Tajemník v pořadu Epicentrum televize Blesk
24.4. zasláno stanovisko AČN viceprezidentům HK
28.4. poslána členům AČN tisková zpráva HK
TISKOVÁ ZPRÁVA - Ministerstvo financí vyhovělo požadavku Hospodářské komory: Lhůta pro vrácení DPH se na 45 dní neprodlouží
29.6. posláno členům AČN, zpráva HK
30.4. AČN dopisem oslovila premiéra, MFČR a MPO
E-letter O NÁBYTKU s jistotou za duben 2020 využily tyto společnosti:
 

30. 04. 2020    O NÁBYTKU duben

TON ZÍSKAL DALŠÍ RED DOT!
ARBYD CZ - REALIZACE PRO KULTURNÍ CENTRUM - PIVOVAR DOMAŽLICE
MASIVNÍ POSTELE Z AHORNU V NOVÝCH ODSTÍNECH A S DOKONČENÍM OLEJEM
FAGUS OTEVŘELI NOVOU PRODEJNU „FAGUS RELAX“
TON PŘEDSTAVIL NOVOU KOLEKCI "GRAND SLAM"
MOBILNÍ DEZINFEKČNÍ STANICE OD PROFIL NÁBYTEK
MASIVNÍ DŘEVĚNÉ SKLÁDANÉ PODLAHY OD JAN FICEK DŘEVOVÝROBA
SPOLEČNOST RIM CZ PŘECHÁZÍ MEZI AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI
HAUSMESSE V KRONOSPANu

23. 04. 2020    Vláda svou nečinností ohrožuje pracovní místa v nábytkářském průmyslu

Ačkoliv čeští nábytkáři jednoznačně deklarovali, že jsou schopni zajistit stejnou úroveň ochrany jako již otevřené autosalony a lepší úroveň ochrany než již otevřené hobbymarkety, stále se nic neděje! Vláda České republiky svou nečinností poškozuje podnikatelské prostředí. Vláda nese přímou odpovědnost za potenciální ztrátu několika tisíc pracovních míst v nábytkářském průmyslu v příštích měsících. Vyzýváme vládu k bezodkladnému stanovení přísných hygienických opatření platných pro malé i velké obchody s nábytkem bez rozdílu! 

Ačkoliv AČN opakovaně žádá o nastavení rovných podmínek podnikání a zamezení nefér hospodářské soutěže, naše snahy jsou „házením hrachu na zeď“! Přesně tak to rekapituloval před dvěma týdny významný podnikatel, kterému patří známá česká výrobní firma. 

Ačkoliv AČN není politická organizace, s politováním musíme konstatovat, že vláda ztrácí svůj drahocenný čas na tiskových konferencích, jejichž výstupem jsou informace o otevření salonů pro psy a kočky. Místo jednání a řešení způsobů, jak bezpečně otevřít uzavřené obchody a nastartovat ekonomiku vláda vytrvale setrvává na neférovém harmonogramu z minulého týdne. Slovy Dobrého vojáka Švejka by se dalo říct, že „po úhybných manévrech jsme se zakopali v předem připravených pozicích“… 

Je škoda a velká chyba, že se vláda ČR nepodívá do zahraničí, jak postupují naši sousedé v Rakousku, Německu nebo jiné země Evropské unie. Opět se zdá, že je Česká republika na chvostu. Pokud mluvíme o tzv. Kurzarbeitu, dovolíme si tvrdit, že český „Program Antivirus“ není žádným českým Kurzarbeitem. S pomocí, kterou nyní podnikatelé dostávají se pracovní místa bohužel zachránit nepodaří. A přitom by stačilo převzít postupy z vyspělých zemí EU…

Žádáme vládu o přehodnocení opatření a otevření obchodů s nábytkem tak, aby byly nastaveny hygienické limity vedoucí k ochraně zaměstnanců i zákazníků stejně jako v jiných stejně rozlehlých provozovnách. 

V případě potřeby podpořit naši žádost dalšími fakty, jsme jako Asociace českých nábytkářů připraveni s vámi úzce a aktivně spolupracovat.

Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek www.ceska-kvalita-nabytek.cz a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem www.nabytek-jistota.cz . Významný podíl činnosti Asociace českých nábytkářů zaujímá dlouholeté sledování statistických trendů ve výrobě a obchodě s nábytkem. Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

Ing. Tomáš Lukeš 
tajemník Asociace českých nábytkářů

16. 04. 2020    showroom s auty je jako showroom s nábytkem

Jsou showroomy automobilů více strategické než showroomy s nábytkem? V čem je jejich větší důležitost? Skutečně představují showroomy s automobily nižší riziko pro šíření koronaviru? Pokud ano, je to vůbec technicky možné? Na základě čeho padlo takovéto rozhodnutí? Česká ekonomika trpí. A v takto těžké době se měří dvojím metrem. Ptáme se proč? Tzv. hobbymarkety jsou bezpečné? Ostatní stejně velké, ale i menší prodejny se mají otevřít za 54 dnů! Jsou ostatní obchody opravdu tolik nebezpečné?


Více informací

14. 04. 2020    Zpráva o činnosti AČN duben

Ve zprávě naleznete:

ALFA 3, s.r.o. je novým členem AČN
20.3. upozornění na ceny energií
25.3. zaslán dotazník pro členy AČN pro výstupy v Dřevařském magazínu
30.3. tisková zpráva AČN
3.3. zasláno členům AČN – informace od Hospodářské komory
11.3. zasláno řádným členům AČN
11.3. zasláno všem členům AČN
16.3. zasláno členům AČN
17.3. posláno členům AČN TISKOVÁ ZPRÁVA HK
18.3. zasláno členům KOMENTÁŘ PREZIDENTA HOSPODÁŘSKÉ KOMORY
Zasláno členům AČN 20.3.
23.3. posláno členům AČN, TISKOVÁ ZPRÁVA HK
24.3. zasláno členům AČN: Informace pro vedení firem:
24.3. zasláno členům AČN
25.3. posláno členům AČN
26.3. zaslán členům e-letter od Havel a partners
26.3. zasláno členům AČN: TISKOVÁ ZPRÁVA HK
26.3. zasláno členům AČN: TISKOVÁ ZPRÁVA HK
27.3. zasláno členům AČN
28.3. posláno členům AČN
28.3. posláno členům AČN
30.3. tisková zpráva HK poslaná členům AČN
30.3. posláno členům AČN od HK
30.3. zasláno členům AČN + dvě přílohy
31.3. zasláno členům AČN
31.3. zasláno členům AČN, KOMENTÁŘ VLADIMÍRA DLOUHÉHO
E-letter O NÁBYTKU s jistotou za březen 2020 využily tyto společnosti:

09. 04. 2020    TZ AČN ze dne 9.4.2020, nesouhlas s postupem otevírání obchodů

I přes opakované naléhání AČN se otevřely obchody s importovaným nábytkem. Obchody prodávající nábytek tuzemských nábytkářů musí zůstat zavřené. Jedná se o skandální postup, který připomíná nákup ochranných prostředků…

AČN se téměř každý den obrací na autority odpovědné za postupný rozjezd ekonomiky. AČN opakovaně žádá o nastavení rovných podmínek podnikání a zamezení nefér hospodářské soutěže. Odpovědí je, že od dneška jsou oficiálně otevřeny maloobchody, které na tisících metrech čtverečních nabízí nábytek z Polska nebo z Číny! AČN již dříve odmítla návrh na postupné otevírání obchodů ve třech vlnách. Návrh je zmatečný a poškozuje české hospodářství.

V první vlně by měly být otevřeny obchody
•    hobby markety typu OBI a Bauhaus nebo SIKO koupelny
Druhá vlna otevírání obchodů: 
•    nábytek a vybavení domácnosti pod 200 m2 prodejní plochy
Třetí vlna otevírání obchodů 
•    nábytek a vybavení domácnosti nad 200 m2 prodejní plochy

Dovolujeme si upozornit, že řetězce jako OBI, Baumax nebo SIKO, kromě jiného sortimentu, také prodávají nábytek na tisících metrů prodejní plochy. Tyto řetězce nabízí především importovaný nábytek. Jedná se o skandální přístup: Čeští výrobci až naposled!

AČN žádá, aby prodejny nábytku, showroomy, kuchyňská studia atd. byly otevřeny v první vlně. Tyto obchody navštěvuje málo lidí. Navíc lze dohodnout konzultace předem po e-mailu nebo telefonem, stejně jako prodejny automobilů. Rozhodně lze zamezit shromažďování více lidí. 

Děkujeme všem členským firmám, že se za současné krize způsobené koronavirem řada z nich aktivně zapojila do pomoci druhým. Začali vyrábět ochranné roušky, kterých je stále nedostatek. Někteří šijí pro obyvatele vesnic, kde podnikají, jiní dodávají zdravotníkům a dalším složkám ZIS. Firmy, které provoz nepřerušily, upravily podmínky na pracovištích. A to jak v kancelářích, tak ve výrobním provozu. Nošení roušek je samozřejmostí, jakož i řada dalších opatření na ochranu zaměstnanců. 

V případě potřeby podpořit naši žádost dalšími fakty, jsme jako Asociace českých nábytkářů připraveni s vámi úzce a aktivně spolupracovat.

Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek www.ceska-kvalita-nabytek.cz a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem www.nabytek-jistota.cz . Významný podíl činnosti Asociace českých nábytkářů zaujímá dlouholeté sledování statistických trendů ve výrobě a obchodě s nábytkem. Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

Ing. Tomáš Lukeš 
tajemník Asociace českých nábytkářů

08. 04. 2020    8.4.2020 Požadavky AČN k řešení koronavirové krize

Požadavky AČN k řešení koronavirové krize:

1.    Žádáme výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách obchodů s nábytkem. Jedná se nám o povolení otevřít obchody s nábytkem, designérská studia, kuchyňská studia, showroomy a podobně. Jedná se o provozy s malým obratem zákazníků. Lidé se zde potkávají minimálně a lze udržovat dostatečné odstupy stejně jako hygienická opatření. (Výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách mají dnes např. prodejny potravin, lékárny, drogerie, zverimexy, prodejci tisku nebo květinářství). V případě, že budou obchody otevírány po etapách, žádáme otevření obchodů s nábytkem v první etapě.

2.    Stát zastavil naplánované projekty. Žádáme, aby stát nerušil naplánované realizace.

3.    Nevymýšlet české uličky v Kurzarbeitu. Stačí podmínky opsat, jak byly nastaveny v roce 2009 např. z Německa.

4.    Radikální snížení odvodů za zaměstnance ze strany zaměstnavatele (dnes je to 34%) u malých a středních firem, minimálně na půl roku. (U OSVČ již bylo schváleno). 

5.    Snížení platby zdravotního a sociálního pojištění zaměstnanců alespoň na půl roku, případně do konce roku. Zaměstnancům by zbylo více finančních prostředků k nastartování spotřeby. 

6.    Zavést okamžitě odvod DPH pouze ze zaplacených faktur.

7.    Zrušit opatření vedoucí zastavení exekucí právnických osob. Jinak se tímto okamžitě roztočí spirála druhotné platební neschopnosti.

07. 04. 2020    7.4.2020. Chceme podmínky jako v Německu.

Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů (AČN) ze dne 7.4.2020 k současné situaci. Chceme podmínky jako v Německu.

Papírování a studium spleti předpisů vedoucí k finanční podpoře v době útlumu podnikání. I to jsou časté činnosti českých podnikatelů. Zjištění, co vše je potřeba doložit v době, kdy řada státních úřadů nefunguje. Zjištění, že peníze jen tak nedostanou. Na druhou stranu povinnost vyplatit mzdy a jiné náklady za situace, že v posledních týdnech na podnikatelské účty nepřišla ani koruna…

Ředitel významné české firmy vyrábějící nábytek s několika sty zaměstnanci, jehož firma má v Německu pobočku říká: „v SRN jsme požádali minulý týden na naší dceřiné společnosti elektronicky o „Soforthilfe“ na platby nájmu a úvěrů na auta, a ještě ten den nám byla částka připsána na účet.“ To je ovšem zacházení s podnikateli v zemi, kde historicky vědí, že podnikatelé živí své zaměstnance tím, že jim dávají práci. O takovémto přístupu si asi může český podnikatel nechat zdát. 

Dlouhá léta v naší společnosti rezonovala hesla o škodlivosti kapitalismu a podnikání. I nyní čelíme skandalizaci podnikání, kdy jsou za podnikatele označováni různí ekonomičtí prospěcháři označující se za lobbisty, poradce a podobně. Stále neodezněly skutečné i domnělé křivdy z doby privatizace. Je ovšem nejvyšší čas tyto předsudky odhodit a dívat se na podnikatele jako na chlebodárce širokých vrstev. Semknout a podpořit české podnikatele je nyní absolutní nutností!

Žádáme tímto politiky o zjednodušení pomoci všem podnikatelům, malým, středním i velkým. Nehleďme na to, že u určitého zanedbatelného procenta se může jednat o neoprávněný příspěvek. Nezbývá mnoho času vše do detailu sledovat. Vyzýváme i české spotřebitele, aby dali přednost českým výrobkům a českému nábytku.

Děkujeme všem členským firmám, že se za současné krize způsobené koronavirem řada z nich aktivně zapojila do pomoci druhým. Začali vyrábět ochranné roušky, kterých je stále nedostatek. Někteří šijí pro obyvatele vesnic, kde podnikají, jiní dodávají zdravotníkům a dalším složkám ZIS. Firmy, které provoz nepřerušily, upravily podmínky na pracovištích. A to jak v kancelářích, tak ve výrobním provozu. Nošení roušek je samozřejmostí, jakož i řada dalších opatření na ochranu zaměstnanců. 

Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek www.ceska-kvalita-nabytek.cz a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem www.nabytek-jistota.cz . Významný podíl činnosti Asociace českých nábytkářů zaujímá dlouholeté sledování statistických trendů ve výrobě a obchodě s nábytkem. Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

 

Ing. Tomáš Lukeš 
tajemník Asociace českých nábytkářů

30. 03. 2020    Tisková zpráva AČN 30.3.2020

AČN dnes vydala tiskovou zprávu. Opatření vlády směrem k zaměstnavatelům jsou nedostatečná. Hrozí propouštění... viz TISKOVÉ ZPRÁVY

26. 03. 2020    26.3.2020 vydala AČN tiskovou zprávu

Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů ze dne 26.3.2020 k vyhlášení výsledků ocenění NÁBYTEK ROKU 2020.
Právě dnes měl být v Praze - Letňanech zahájen veletrh nábytku a interiérů FOR INTERIOR (v rámci souboru veletrhů FOR HABITAT). Bohužel nepříznivé okolnosti konání veletrhu neumožnily. Ve čtvrtek 26. března 2020 v 10:15 hodin je vyhlášena cena Asociace českých nábytkářů, NÁBYTEK ROKU 2020. Jedná se o jedenáctý oficiální ročník ocenění NÁBYTEK ROKU.

VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2020 je kolekce „CUBIX“, kterou pro výrobní společnost RIM CZ s.r.o., navrhnul rakouský designér Kai Stania.

Další ocenění NÁBYTEK ROKU 2020:
Kolekce čalouněných křesel „MANTA“, výrobní společnosti FORM, spol. s r.o.,
design: Marek Šimunský
Židle „FUNGHI“, výrobní společnosti LD Seating s.r.o.,
design: Filip Streit
Kolekce křesílek a podnožek „OVAL“, výrobní společnosti mminterier
design: Boris Klimek, Lenka Damová
Židle „TRES“, výrobní společnosti SITUS furniture s.r.o.,
design: Petr Šebela
Křeslo „GINGER“, výrobní společnosti TON a.s.,
design: Studio Yonoh
Věšák „LOGS“, výrobní společnosti TON a.s.,
design: Studio BÜRO FAMOS

Tiskové zprávy ke stažení viz sekce TISKOVÉ ZPRÁVY


Více informací

16. 03. 2020    Zpráva o činnosti AČN únor

AČN spustila realizaci školicího projektu 
AČN požádala vládu ČR o snížení DPH pro výrobce kuchyní a vestavěných skříní: 
Prodloužení lhůty na vrácení nadměrného odpočtu DPH 
20.2. Social Dialogue – Evropská komise Brusel, nábytkářský průmysl 
20.2. zasedání UEA v Bruselu a téma Evropská minimální mzda.
28.2. Malé primárky na Hospodářské komoře
27.2. tajemník AČN jednal na MPO s ředitelem odpovědným za program Česká kvalita
26.2. Slavnostní zahájení veletrhu MOBITEX
Pátý povinný týden dovolené? Jsme proti!
E-letter O NÁBYTKU s jistotou za únor 2020 využily tyto společnosti:


Více informací

28. 01. 2020    Zpráva o činnosti AČN leden

NÁBYTEK ROKU 2020 - JIŽ UZAVŘEN PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK
10.12.2019 reagovala AČN na zvýšení minimální mzdy 
4.12. Tajemník se zúčastnil semináře na MPO na téma cirkulární ekonomika 
3.12. se tajemník zúčastnil zasedání KLDS 
13.12. zaslána informace členům AČN 
Dřevařský veletrh WOODTEC proběhne v říjnu 2020. 
Poslední volná místa na FOR INTERIOR a DESIGN SHAKERu . 
E-letter O NÁBYTKU s jistotou za prosinec 2019 využily tyto společnosti: 


Více informací

29. 12. 2019    Zpráva o činnosti AČN prosinec

AČN spustila upravený vyhledávač www.nabytek-jistota.cz  
Ohlédnutí za INTERIÉRY 2019 – pod záštitou AČN.
Zasedání představenstva AČN dne 5.11.2019
26.11. se tajemník sešel s náměstkem ministra MPO Muřickým 
7.11. schůzka správců značek Česká kvalita
1.11. Odpovědi na dotazy redaktorce ČTK
11.11. předání ocenění INVESTICE ROKU 2019.
26.11. převzetí značky Česká kvalita Nábytek ve Španělském sále na Pražském hradě.
Podávají se přihlášky k ocenění NÁBYTEK ROKU 2020!
E-letter O NÁBYTKU s jistotou za listopad 2019 využily tyto společnosti:


Více informací

10. 12. 2019    Tisková zpráva AČN z 10.12.2019 minimální mzda

AČN vydala tiskovou zprávu. Vyzývá k diskusi o zrušení minimální mzdy. celá zpráva v sekci "tiskové zprávy"


Více informací

29. 11. 2019    Zpráva o činnosti AČN listopad

Zemřel Ing. Ladislav Šťáhlavský 
Členství v AČN pomáhá zastavit návrhy škodlivé pro podnikání! 
10.10. Tisková konference AČN 
1.10. členům AČN přeposlán odkaz na volnou vstupenku 
Lze se hlásit k ocenění NÁBYTEK ROKU 2020! 
21.10. Schůze Sociálního dialogu v Bruselu 
UEA – valná hromada 
30.10. zaslána členům AČN pozvánka na seminář 
30.10. odeslána odpověď pro časopis Profit 
Cestovní kancelář Alka Tour nabízí cesty na veletrhy 
E-letter O NÁBYTKU s jistotou za říjen 2019 využily tyto společnosti: 


Více informací

31. 10. 2019    Zpráva o činnosti AČN říjen

4.9. zaslána informace členům AČN 
2.9. odpověď pro HN
11.9. zasláno členům informace o ekoauditu 
27.9. vyjádření redaktorce ČTK 
20.9. AČN ocenila Pedagoga roku 
24.9. jsme členům AČN připoměli konání konference Interiery 2019 
E-letter O NÁBYTKU s jistotou za září 2019 využily tyto společnosti:


Více informací

30. 09. 2019    Zpráva o činnosti AČN září

12.8.2019 Úspěch Hospodářské komory i AČN 21.8. zaslána informace členům AČN AČN poskytnula záštitu konferenci INTERIERY 31.7.2019 členům AČN poslána informace k připomínkování normy Tajemník se vyjádřil k otázkám časopisu Týden 30.7. Schůzka s redaktorkou deníku E 15 Blíží se ukončení přijímání přihlášek k ocenění INVESTICE ROKU 2019 9.8. zaslané upozornění uzávěrky 29.8. zasláno členům upozornění E-letter O NÁBYTKU s jistotou za srpen 2019 využily tyto společnosti:


Více informací

31. 07. 2019    Zpráva o činnosti AČN červenec

Členové AČN se mohou zapojit do projektu vzdělávání 17.6. zasedání představenstva 3.6. valná hromada AČN 18.6. proběhlo zasedání KLDS Tajemník se sešel se zástupci FSC Blíží se start ocenění INVESTICE ROKU 2019 Golfový turnaj AČN a ČMA Golf Cup by Wiesner-Hager 2019 Využijte výhody spolupráce a nakupte elektrickou energii levněji Novým mimořádným členem AČN se stal Textilní zkušební ústav E-letter O NÁBYTKU s jistotou za červen 2019 využily tyto společnosti:


Více informací

21. 06. 2019    Zpráva o činnosti AČN červen

zástupci AČN se zúčastnili Sněmu Hospodářské komory AČN vydala tiskovou zprávu k převzetí řetězce KIKA řetězcem XXX Lutz. Wood Dust Conference v Bruselu tajemník AČN se zúčastnil zasedání Sociálního dialogu v Bruselu a zasedání UEA proběhla schůzka zástupců ABF a tajemníka AČN tajemník poskytnul rozhovor pro ČTK 29.5. zaslána členům AČN nabídka od HK E-letter O NÁBYTKU s jistotou za květen 2019 využily tyto společnosti:


Více informací

31. 05. 2019    Zpráva o činnosti AČN květen

11.4 tajemník AČN jednal se zástupcem společnosti Webrex o změnách www stránek 11.4. tajemník se zúčastnil schůze zástupců společenstev na Hospodářské komoře Byly vykonány úvodní právní akty ke spuštění projektu Členům AČN zaslána informace o veletrhu WOOD-TEC E-letter O NÁBYTKU s jistotou za duben 2019 využily tyto společnosti:


Více informací

28. 05. 2019    Tisková zpráva AČN ze dne 28.5.2019

Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů ze dne 28.5.2019 k převzetí řetězce KIKA řetězcem XXX Lutz.


Více informací

25. 04. 2019    Zpráva o činnosti AČN duben

21.3 proběhla tisková konference AČN 21.3. předáno ocenění NÁBYTEK ROKU 2019 AČN uspěla s žádostí o projekt Zpřísněné podmínky certifikace deskových materiálů Společný nákup elektrické energie 8.3. členům AČN zaslaná pozvánka na vernisáž výstavy Slezákovy závody: 111 let výroby kovového nábytku v Bystřici pod Hostýnem 25.3. Zaslány odpovědi pro časopis TÝDEN 20.3. Zaslány odpovědi pro HN 13.3. členům AČN zaslána pozvánka „10 let Východního partnerství: ekonomická konvergence a obchodní příležitosti“ 7.3. zaslána členům AČN pozvánka Informační zpravodaj „OPIK“


Více informací

26. 03. 2019    Zpráva o činnosti AČN březen

6.2. přípravné jednání se zástupci ABF 27.2. zástupce AČN na zahájení Mobitexu 21.2. schůzka na Ministerstvu průmyslu a obchodu 22.2. jsme zodpověděli dotaz členovi AČN, který se týkal vysílání zaměstnanců do zahraničí. a další...


Více informací

21. 03. 2019    Tisková konference AČN 21.3.2019

Český nábytkářský průmysl ve svém růstu překonal podzimní odhady. Růst objemu výroby kontinuálně pokračuje od roku 2010. Český nábytek se daří úspěšně exportovat. Tuzemská spotřeba nábytku se po létech pozvolného růstu zvedla o něco více a konečně překonala předkrizovou hodnotu z roku 2009. VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2019 je lounge křeslo „CHIPS“, kterou pro výrobní společnost TON a.s., navrhla česká designérka Lucie Koldová. Další výrobky, které Asociace českých nábytkářů na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, jsou: (řazeno abecedně podle výrobce) Pohovka „MIAMI“, výrobní společnosti Exit 112 s.r.o. , design: Ing. Michal Karafiát Křesílko „SHELLY“, výrobní společnosti FORM, spol. s r.o., design: Martin Beinhauer Kancelářské křeslo „HARMONY MODERN“, výrobní společnosti LD SEATING s.r.o. design: Alessandro Novelli Koupelna „BONBON “, výrobní společnosti LE BON, spol. s r.o., design: René Novák Křeslo „CA-VA“, výrobní společnosti RIM CZ, design: Kai Stania Židle „PINNA“, výrobní společnosti Santal spol. s r.o., design: Tomáš Bém, Vít Fendrych


Více informací

26. 02. 2019    Aktivity Asociace českých nábytkářů

Zpráva o činnosti Asociace českých nábytkářů za únor 2019, obsah: 10.1. proběhlo 1/2019 zasedání představenstva AČN


Více informací

29. 01. 2019    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za leden 2019, obsah: 8.12. tajemník se sešel s generálním ředitelem LČR


Více informací

31. 12. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za prosinec 2018, obsah: 20.11. tajemník AČN prezentoval potřebu FSC certifikace pro nábytkářský průmysl


Více informací

30. 11. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za listopad 2018, obsah:


Více informací

27. 10. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za říjen 2018, obsah: Tajemník se sešel se zástupci Hospodářské komory 26.9. proběhl z popudu AČN seminář na MPO.


Více informací

26. 10. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za září 2018, obsah: 29.8. byly odeslány dopisy s žádostí o schůzku ministrovi Brabcovi a ministryni Novákové 29.8. tajemník se zúčastnil zasedání tzv. Malé tripartity


Více informací

20. 08. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za srpen 2018, obsah: 14.6. Seminář v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, 18.6. zasedání představenstva AČN...


Více informací

28. 06. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za červen 2018, obsah: 17.5. proběhla valná hromada Asociace českých nábytkářů, 15.5. se tajemník a prezident AČN sešli s náměstkem MPO Muřickým.


Více informací

14. 06. 2018    POžadujeme zavedení FSC certifikace

Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů (AČN) ze dne 14.6.2018 k semináři „Lesní certifikace FSC ČR jako nástroj pro zvýšení přidané hodnoty českého dřeva“.


Více informací

07. 06. 2018    Lesní certifikace FSC ČR jako nástroj pro zvýšení přidané hodnoty českého dřeva

kulatý stůl pořádaný Hospodářským výborem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Podvýborem pro lesní hospodářství ve spolupráci s Asociací českých nábytkářů


Více informací

31. 05. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za květen 2018, obsah: 4.4. se prezident a tajemník AČN sešli s prezidentem Hospodářské komory.


Více informací

26. 04. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za duben


Více informací

22. 02. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za únor


Více informací

22. 01. 2018    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za leden


Více informací

19. 12. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za prosinec, NÁBYTEK ROKU 2018 – POSLEDNÍ DNY K PŘIHLÁŠENÍ!


Více informací

26. 11. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za listopad, PROBĚHLA TISKOVÁ KONFERENCE AČN


Více informací

01. 11. 2017    Řešení nedostatku dřeva FSC - seminář na WOODTECu

AČN zve na diskusní seminář „Řešení nedostatku dřeva FSC pro český nábytkářský průmysl“


Více informací

24. 10. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za říjen 2017, obsah: AČN ZJIŠŤUJE DOPADY ZPŘÍSNĚNÍ LIMITŮ DŘEVNÍHO PRACHU NA PRACOVIŠTI!


Více informací

25. 09. 2017    Tisková konference AČN

5.10. v den zahájení veletrhu FOR INTERIR pořádá AČN tiskovou konferenci. Vstup pouze po registraci.


Více informací

22. 09. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za září 2017, obsah: INVESTICE ROKU – POSLEDNÍ MOŽNOST SE PŘIHLÁSIT A ZVIDITELNIT FIRMU!


Více informací

21. 06. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za červen 2017, obsah: AČN JE ZAČLENĚNA DO HOSPODÁŘSKÉ KOMORY 18.5. PROBĚHL MEZI ČLENY AČN PRŮZKUM ZÁJMU O SPOLUPRÁCI S ŘETĚZCI


Více informací

12. 05. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za květen 2017, obsah: AČN VYDALA TISKOVOU ZPRÁVU KE KRACHU MT NÁBYTEK, PROBĚHLA VALNÁ HROMADA AČN


Více informací

21. 04. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za duben 2017, obsah: BYL VYHLÁŠEN NÁBYTEK ROKU 2017! MOBITEX 2017 A DOPROVODNÝ PROGRAM


Více informací

28. 03. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za březen 2017, obsah: ZASEDÁNÍ PŘEDSTAVENSTVA AČN ODESLÁNY POŽADAVKY NA MZe


Více informací

11. 02. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za únor 2017, obsah:AČN PODEPSALA SMLOUVU S ABF, ODESLÁNA SPECIFIKACE POŽADAVKŮ NA MPO


Více informací

11. 01. 2017    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za leden 2017, obsah: NÁBYTEK ROKU 2017 MÁ DALŠÍ NOVÉ PARTNERY


Více informací

18. 11. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za listopad 2016, obsah: ČESKÁ KVALITA - NÁBYTEK PREZENTOVÁNA NA FOR INTERIOR


Více informací

17. 10. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za říjen 2016, obsah: 29.9. TISKOVÁ KONFERENCE AČN


Více informací

10. 09. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za září 2016, obsah: NA PROJEKTU ŠKOLENÍ AČN PRACUJE ...


Více informací

16. 07. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů začervenec 2016, obsah: AČN PŘIPRAVUJE PRO SVÉ ČLENY PROJEKT ŠKOLENÍ


Více informací

21. 06. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za červen 2016, obsah: 4.5. PROBĚHLA VALNÁ HROMADA AČN 26.5. ROZHOVOR PRO HN PŘINESL CITACE TAJEMNÍKA AČN NA TITULNÍ STRANĚ


Více informací

17. 05. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za květen 2016, obsah: SVĚTOVÉ TRENDY Z MILÁNA MOBITEX V BRNĚ ÚSPĚŠNĚ SKONČIL...


Více informací

19. 04. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za duben 2016, obsah: MOBITEX KLEPE NA DVEŘE! NÁBYTEK ROKU 2016 VYHLÁŠEN PŘI FOR FURNITURE...


Více informací

22. 03. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za březen 2016, obsah: AČN REALIZUJE NĚKOLIK AKCÍ NA FOR FURNITURE, AČN PODEPSALA SMLOUVU S VELETRHEM MOBITEX...


Více informací

16. 02. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za únor 2016, obsah: SOUTĚŽ INTERIÉR ROKU, KTEROU AČN ZAŠŤIŤUJE, VRCHOLÍ, 22.1. AČN ODESLALA DOPISY NA MINISTERSTVA VE VĚCI VYHLÁŠKY MZ 180/2015


Více informací

12. 01. 2016    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za leden 2016, obsah: TAJEMNÍK AČN PŘEJE ČLENŮM ÚSPĚŠNÝ ROK 2016, PŘIHLÁŠENÍ DO OCENĚNÍ NÁBYTEK ROKU 2016, ČAS JE DO KONCE TÝDNE! ...


Více informací

09. 12. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za prosinec 2015, obsah: DO 15.1.2016 JE MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT K OCENĚNÍ NÁBYTEK ROKU 2016 ...


Více informací

18. 11. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za listopad 2015, obsah: SCHŮZE PŘEDSTAVENSTVA, TISKOVÁ KONFERENCE, OCENĚNÍ NÁBYTEK ROKU 2016, SYKORA JE NOVÝM ČLENEM AČN, SPOLEČNOST BLANÁŘ NÁBYTEK VSTOUPILA DO AČN, NÁBYTEK MIKULÍK JE ČLENEM AČN a další ...


Více informací

20. 10. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za říjen 2015, obsah: 10.9. SCHŮZE PŘEDSTAVENSTVA AČN, NÁBYTKÁŘSKÝ PEDAGOG ROKU, 30.9. GOLFOVÝ TURNAJ a dalsi...


Více informací

16. 10. 2015    WOOD-TEC – veletrh s vůní dřeva je za dveřmi!

Po dvou letech se na brněnském výstavišti opět uskuteční mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC. Svátek všech milovníků dřeva začíná v úterý 20. října a potrvá do pátku 23. října.


Více informací

22. 09. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za září 2015, obsah: OPAKOVÁNÍ SEMINÁŘE JAK VYTVOŘIT DOKONALOU FOTOGRAFII – 7.10.2015!SPOLEČNOST LD SEATING VSTOUPILA DO AČN, JP KONTAKT JE NEJNOVĚŠÍM ČLENEM AČN, více...


Více informací

31. 07. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za červenec 2015, obsah: SEMINÁŘ JAK VYTVOŘIT DOKONALOU FOTOGRAFII INTERIÉRU – 2.9.2015! 5. ROČNÍK MANAŽERSKÉHO TURNAJE AČN A ČMA – 30.9.2015 FOR ARCH A FOR INTERIOR CHARITY SHOW a další...


Více informací

13. 06. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za červen 2015, obsah: PROBĚHLA VALNÁ HROMADA AČN PREZENTACE FOR FURNITURE a dalsi...


Více informací

26. 05. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za květen 2015, obsah: AČN: MEZI TRADICÍ A INOVACÍ: ČESKÝ NÁBYTEK 2005-2015 ÚPRAVA STANOV AČN AČN DALA ZÁŠTITU SEMINÁŘI O SALONU V MILÁNĚ 24.4.2015 TISKOVÁ ZPRÁVA AČN - FINALISTA SOUTĚŽE MANAŽER ROKU 2014...


Více informací

27. 04. 2015    Firma roku 2015 / Živnostník roku 2015

Registrujte se do soutěží Firma roku 2015 a Živnostník roku 2015 pro podnikatele z celé České republiky.


Více informací

21. 04. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za duben 2015: Obsah: PŘÍPRAVA VALNÉ HROMADY AČN, 14.4. SETKÁNÍ RENOMIA A AČN, 9.3. SE KONALA 1/2015 SCHŮZE PŘEDSTAVENSTVA AČN, 19.3. TISKOVÁ KONFERENCE AČN A VYHLÁŠENÍ NÁBYTKU ROKU 2015, více ...


Více informací

14. 03. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů za březen 2015


Více informací

12. 02. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - únor 2015:


Více informací

14. 01. 2015    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - leden 2015.


Více informací

11. 12. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - prosinec 2014.


Více informací

10. 11. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - listopad 2014.


Více informací

09. 10. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - říjen 2014.


Více informací

12. 09. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - září 2014.


Více informací

07. 08. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - srpen 2014.


Více informací

14. 07. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - červenec 2014.


Více informací

09. 06. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - červen 2014.


Více informací

11. 05. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - květen 2014.


Více informací

08. 04. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - duben 2014.


Více informací

12. 03. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - březen 2014.


Více informací

11. 02. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - únor 2014.


Více informací

13. 01. 2014    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - leden 2014.


Více informací

09. 12. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - prosinec 2013.


Více informací

06. 11. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - listopad 2013.


Více informací

07. 10. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - říjen 2013.


Více informací

06. 09. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - září 2013.


Více informací

31. 07. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - srpen 2013:


Více informací

06. 07. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - červenec 2013:


Více informací

06. 06. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - červen 2013:


Více informací

18. 05. 2013    AČN podporuje záměr společné expozice Agentury CzechTrade na veletrhu Salon du Meuble 2013 v Bruselu

Mezinárodní veletrh Salon du Meuble - Meubelbeurs je nejvýznamnějším odborným veletrhem nábytku a bytových doplňků v Beneluxu. Koná se pravidelně jednou ročně, letos jde již o 75. ročník. Na minulém ročníku v r. 2012 se v 7 halách areálu Brussels Expo na výstavní ploše 70 000 m² představilo celkem 263 vystavovatelů ze 17 zemí.


Více informací

07. 05. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - květen 2013:


Více informací

03. 04. 2013    Asociace českých nábytkářů zve na veletrh MOBITEX

Asociace českých nábytkářů Vás zve na tradiční Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX, který se uskuteční od 23. do 27. dubna na brněnském výstavišti.


Více informací

03. 04. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - duben 2013


Více informací

06. 03. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - březen 2013


Více informací

06. 02. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - únor 2013


Více informací

03. 01. 2013    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - leden 2013.


Více informací

06. 12. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - prosinec 2012.


Více informací

04. 11. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN - listopad 2012 


Více informací

08. 10. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN říjen 2012


Více informací

05. 09. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN září 2012


Více informací

04. 07. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN červenec 2012


Více informací

04. 06. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN červen 2012


Více informací

03. 04. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN duben 2012


Více informací

02. 03. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN
březen 2012


Více informací

01. 02. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN únor 2012


Více informací

05. 01. 2012    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN


Více informací

02. 12. 2011    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN


Více informací

01. 11. 2011    E - letter Asociace českých nábytkářů

E - letter Asociace českých nábytkářů ke stažení zde:

28. 09. 2011    E-letter Asociace českých nábytkářů

E-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN.


Více informací

01. 06. 2011    E-letter Asociace českých nábytkářů

Červnový e- letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN.


Více informací

25. 05. 2011    Golfový turnaj

Asociace českých nábytkářů pořádá 22. června golfový turnaj
  • na hřišti Sand Martin's Holes Mladá Boleslav.


Více informací

10. 05. 2011    E-letter Asociace českých nábytkářů

Druhý e-letter Asociace českých nábytkářů o aktivitách AČN v měsíci dubnu.


Více informací

22. 04. 2011    AČN a ČMKOS podepsali dohodu

Byla podepsána dohoda o Sociálním dialogu proodvětví dřevozpracujícího, nábytkářského aspotřebního průmyslu v ČR.


Více informací

15. 03. 2011    Nové webové stránky

Spustili jsme pro Vás nové internetové stránky.


Více informací

13. 01. 2011    Jsme spolupořadatelé veletrhů For Furniture a For Office

Od 17. - 20.3. 2011 Vás zveme na Pražský veletržní areál Letňany, kde se koná veletrh For Furniture a For Office.


Více informací

07. 12. 2010    Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů

Asociace českých nábytkářů reaguje na vznik ojedinělého nábytkářského projektu v srdci České republiky, který nese značku „EXIT 112“. Nový koncept prodeje je ojedinělý i v evropském měřítku.
 


Více informací

03. 05. 2010    Spustili jsme nové stránky

Dnes jsme spustili webové stránky.


Více informací

AČN dává záštitu soutěži SUSO AČN podporuje tento projekt FÍHA DÝHA Odborný mediální partner AČN FÍHA DÝHA