Nacházíte se: AČN > Výstavy a veletrhy > Woodtec

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Woodtec 2017

 

 WOOD-TEC 2017: vrací se WOOD-TEC ARENA, novinkou bude exponátová soutěž

V pořadí již 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC proběhne na brněnském výstavišti od 31. 10. do 3. 11. 2017. Jedná se o nejdůležitější veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl v České republice a na Slovensku. Právě česko-slovenská koncepce je nosnou myšlenkou pro rok 2017. Veletrh probíhá za podpory evropského sdružení výrobců dřevozpracujících strojů EUMABOIS, což potvrzuje prestiž celé akce. WOOD-TEC se tak řadí mezi vyhledávané příležitosti pro získání přehledu o technologiích i materiálech.

Koncentrace tuzemských výrobců i zastoupení světových značek
Pro vystavovatele je veletrh WOOD-TEC stěžejní a klíčovou akcí v oboru. V roce 2017 bude veletrh opět přehlídkou tuzemských i světových značek jak v oblasti strojů pro dřevozpracující průmysl, tak v komponentech pro výrobu nábytku. Právě tyto dvě oblasti patří k nejvyhledávanějším mezi návštěvníky. Dvouletý cyklus konání veletrhu WOOD-TEC umožní vystavovatelům vyvinout a vyrobit nové technologie a nabídnout tak návštěvníkům novinky z oboru. Návštěvníci uvidí stroje a technické vybavení pro primární i sekundární zpracování, stroje pro povrchovou úpravu či pro montáž a balení, široce budou zastoupeny komponenty pro výrobu nábytku a další materiály – například barvy nebo lepidla.

Doprovodný program se uskuteční ve WOOD-TEC ARENĚ
Součástí veletrhu WOOD-TEC je i doprovodný program, jehož hlavní část se letos opět odehraje ve WOOD-TEC ARENĚ. Poprvé se tento koncept objevil v roce 2015 a setkal se s výborným ohlasem u návštěvníků, kteří mohli načerpat novinky z oboru a spojit tak návštěvu veletrhu se vzděláním. Skvělou odezvu získala WOOD-TEC ARENA také u vystavovatelů, kteří si pochvalovali zejména kvalitní zázemí a systém komerčních prezentací. Právě vystavovatelé tvoří část doprovodného programu odehrávajícího se v aréně, neboť zde návštěvníkům mohou prezentovat své nové produkty a technologie. Dále se ve WOOD-TEC ARENĚ uskuteční řada workshopů, seminářů na aktuální témata i soutěží.

Novinkou letošního ročníku bude WOOD-TEC Award 2017
V letošním roce zažije svou premiéru exponátová soutěž WOOD-TEC Award. Vystavovatelé tak získají možnost zvýraznit své novinky, zajímavá řešení nebo inovativní produkt. Návštěvníci si budou moci všechny nominované produkty prohlédnout přímo na veletrhu WOOD-TEC. Vítěz bude vyhlášen hned první den veletrhu. Soutěž se připravuje ve spolupráci s odborníky z profesních asociací dřevozpracujícího průmyslu a vysokých škol.

Nákupní workshop Asociace českých nábytkářů
Při přípravě veletrhu WOOD-TEC 2017 spolupracují pořadatelé také s Asociací českých nábytkářů. Ta při letošním ročníku uspořádá během veletrhu nákupní workshop pro výrobce nábytku, na straně prodávajících budou vystavovatelé komponentů pro výrobu nábytku.

AČN dává záštitu soutěži SUSO AČN podporuje tento projekt FÍHA DÝHA Odborný mediální partner AČN FÍHA DÝHA