Nacházíte se: AČN > AČN > Co je AČN

Vítejte na stránkách kvalitního nábytku

Co je AČN

Maximální spokojenost zákazníka s nábytkem i poskytovanými službami. To je myšlenka, která stála na počátku vzniku Asociace českých nábytkářů a nic netratí na své aktuálnosti.

Úvahy několika podnikatelů, zbývajících se výrobou nábytku, daly vzniknout Asociaci českých nábytkářů. Psal se rok 1997. Záměr poctivé práce a fungujících napojených služeb, brzy začal přitahovat další podnikatele, kteří své podnikání v oboru výroby nábytku, myslí vážně. Začal se formovat dnes největší profesní svaz výrobců nábytku v České republice. Současná Asociace českých nábytkářů spojuje podnikatele vyrábějící různé typy nábytku a využívající nejrůznější materiály.

Asociace českých nábytkářů vždy dbala o serióznost a solidnost svých členů. Renomé a profesionalita členských společností, je pro nás na prvním místě. Asociace je otevřená pouze společnostem, které respektují morální a právní principy. Členství v takto prestižním profesním svazu, je zárukou bezúhonnosti a solidnosti členských společností. Pro zákazníka je jednoznačným signálem o bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti kupovaného nábytku.

Společnosti sdružené v Asociaci českých nábytkářů vyjadřují svým členstvím zájem o další rozvoj oboru v České republice. Není jim lhostejný osud truhlářského nebo čalounického řemesla v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.


Jsme členy

 

Asociace českých nábytkářů je členem UEA (Union Europeénne De L´Ameublement), organizace sdružující národní asociace evropských států. To nám umožňuje nejenom získávat nejrůznější informace o evropském a světovém dění v oblasti výroby nábytku, ale zároveň účinně prosazovat zájmy českého nábytkářského průmyslu na mezinárodní úrovni.
Asociace českých nábytkářů je zakládajícím členem Konfederace lesnických a dřevozpracujících svazů ČR. V evropském průměru tvoří dřevo a materiály na bázi dřeva 26% nábytku. Dřevo je tak stále nejvýznamnějším materiálem pro výrobu nábytku.
Asociace českých nábytkářů je součástí nejsilnějšího podnikatelského svazu v ČR. Jeho prostřednictvím může velmi účinně prosazovat zájmy svých členů. Posláním Hospodářské komory je vytvářet příležitosti pro podnikání, prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR, a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.